Tisztelt szervezők, érdeklődők! Itt tekinthetők meg és egyben le is tölthetők demo felvételeink, fényképeink.

Északi és sop vidéki táncszvit /Liliana Zafirova-Szilvási István-Martenica/
A Martenica együttes első és egyben egyik legsikeresebb koreográfiája, melyben az első rész északi táncait virtuóz sop táncok követik.

Trák táncok /Kaja Ivanova-Hriszto Ivanov/
Bulgáriában méltán híres és ismert szófiai koreográfus házaspár készítette számunkra a trák horókból álló összeállítást, amellyel 1999-ben megnyertük a Palma de Mallorcai Néptánc Világfesztivál fődíját.

Dobrudzsai táncfűzér /Dimitar Vaszilev Petrov/
A tájegység táncaira nem a megszokott dinamikus, gyors és virtuóz lépéssorok a jellemzőek hanem inkább a munkafolyamatokat szimbolizáló mozdulatsorok. A kizárólag számunkra készített összeállítás kivétel nélkül autentikus horokat és dallamokat tartalmaz, mely a bulgáriai kínálatot tekintve egyedülálló produkció.

Északi táncok /Kámen Ivanov/
Látványos, vidám hangulatot árasztó Duna-menti táncok, melyben a román hatás is érvényesül. Az alkotó fiatal, tehetséges szófiai koreográfus, az Ivanov házaspár fia.

Mominski praznik v sopluka-Sop vidéki lánytánc /Metodi Kutev-Milena Csirpanlieva-Atanasz Vulcsev/
Hagyomány szerint Vaszil napján az eladósorban levő lányok kimennek a folyóhoz /vagy más vízpartra/ és az előre elkészített örökzöld csokrocskákat, mely választottjuk nevét is tartalmazza, bedobják a vízbe. Akinek a csokrát messzebb a varázsló kiemeli a vízből, az biztos lehet benne, hogy kívánsága teljesül, a szeretett férfi lesz élete párja. A nehéz lépéskombinációknak és a többféle eszközhasználatnak köszönhetően ez az együttes legnehezebben elsajátítható koreográfiája.

Sop vidék táncai /Peter Angelov-Koszta Kolev/
Peter Angelov koreográfus, a Várnai Szabadegyetem professzora. Az együttes szintén egyik legsikeresebb száma, amellyel 1997-ben nyertünk fődíjat a Palma de Mallorcai Néptánc Világfesztiválon.

Erkecski tanci /Margarita Dikova-Mihail Jordanov-Milena Csirpanlieva/
Erkecs vidék Lázár napi szokásai elevenednek fel a színpadon, mely különlegessége, hogy más területektől eltérően a férfiak is részt vesznek benne. A tavaszi ünnepkörre jellemzően a lányok különböző mozdulatokkal kívánják elősegíteni a bő termést, ill. a termékenységet Egyedülálló a táncban a sirályok vijjogásának utánzása, mely a párválasztáshoz köthető, mint ahogy a férfiak figyelemfelkeltő eszközös tánca is. További különlegesség, hogy a bolgár folkloristák szerint ez a viselet őrzi a legrégiesebb stílusjegyeket.

Gagaúz táncok /Peter Angelov/
Erkecs vidék lejtőin leereszkedve várnai területre érkezünk, ezen belül is Gagaúz vidékre, mely különlegessége a fakanalak használata tánc közben. Ezt a törököktől átvett tánceszközt és persze a területre jellemző horokat mutatjuk be.

Trakijszka Racsenyica /M.Dikova- Kaja Ivanova-Hriszto Ivanov/
Szófiai koreográfus házaspár tánca igazi trák lakodalomba visz minket.

Virtuóz trák férfi táncok /Martenica/
Két csapat vetélkedik a dicsőségért és hogy kik nyernek a végén? Egyértelműen a nézők.

„Tartsd magad föld, Sop táncol rajtad”-Szófia környéki sop táncok /Martenica/
Változatos, virtuóz, látványos összeállítás, mint ahogy a sop táncok általában.

Táncok Pirinszka Makedóniából /Jordan Iliev Nikolov/
Mai Bulgária igen pici területe sorolható a makedón vidékhez, viszont annál értékesebb anyagot őriz. A legegyszerűbb és ezáltal a legrégebbi zenekari felállás a „síppal, dobbal, nádihegedűvel”, azaz két töröksípos és egy tapanos /nagy dob/ a régmúlt emlékét őrzi. Természetesen a táncok és a viseletek is a legrégebbi rétegekhez sorolhatók. Ennek a különleges vidéknek a tiszteletére készített kizárólag számunkra koreográfiát Jordan, aki pirini születésű tehetséges fiatal táncos-koreográfus.

Szent Görgy napi mulatság-dobrudzsai és trák táncok /Kiril Djenev-Todor Prashtakov/
Dobrudzsa és Trákia hasonlóságára építve egy koreográfiában láthatjuk a két terület jellegzetes táncait, melyhez a Szent György napi mulatság ad keretet.